Meie saunast

Tagavälja talu suitsusaun valmis 2013 aasta oktoobris ja ehitati käsitööna Hobbiton Home OÜ poolt.

Milline on meie saun:

Suitsusaunas on 2 ruumi, ees-ja leiliruum, kus mõlemasse ruumi mahub korraga 5-6 inimest. Nagu õiges suitsusaunas ikka – toimub kütmine avatud koldes ja suits väljub läbi seinas olevate avauste. Sauna köetakse pea terve päeva, misjärel saun tuulutatakse korralikult.  Kõva leili jagub vihtlejatele vähemalt 5-7 tunniks. Saun püsib soe kuni hommikuni.

Suitsusauna leil on mahe ega kõrveta, kuid higi hakkab lausa iseenesest voolama ning enesetunne paraneb hetkega. Sellises saunas käik muudab meele ja olemise hästi kergeks.

Suitsusaunas käimiseks peab aega võtma – enamasti venib saunaskäik tundidepikkuseks. Visatakse leili, viheldakse, vahepeal käiakse end jahutamas. Pesemine on kõige viimane toiming, mille juures kasutatakse minimaalselt pesuvahendeid – tegelikult on ihu juba eelneva käigus puhtaks saanud ning peale vihtlemist nahk enam eraldi küürimist ei vaja.

Kellele:

Suitsusaun on tervisele väga kasulik ja sobib kõigile, kes peavad lugu ehtsast elamusest ja enesetervendamisest. Suitsusauna külastus on puhastus nii kehale, kui hingele. Vanarahvas uskus suitsusauna ravivasse toimesse ja pidas sauna hinge ja keha tohtriks.

Vaata pilte meie suitsusauna ehitamisest SIIT.